2025. Augusztus 4. Hétfő - Domonkos
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
MOTOROLAJ 5-10.
Grammok, grammok, kilogrammok...
MOTOROLAJ 1-4.
Kétmillió Mazda6.
Csúcstámadás. Mazda RX-8 turbó.
Friss topikok:
Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda 6 GH "beázás" Kérdések Mazdáról a szakértőnek Mazda3 (minden ami szerviz) Még több fórum téma
Lamborghini Murcielago LP670-4 Superveloce 2009
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4705, 2058, 1135 mm
Tengelytávolság: 2665 mm
Hasmagasság: mm
Légellenállási együttható:
Saját tömeg: 1565 kg
Hengerelrendezés:12 henger, 60 fokos V alakban.
Szelepek száma: 48
Furat/löket: 88 / 89 mm
Sűrítési viszony: 11,0:1
Motorbeépítés: Hátsó tengely előtt hosszában, középen
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 6 automata
Négykerék-hajtás
Lökettérfogat (cm3): 6496
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 670,2 (492,9)/ 8000
Nyomaték (Nm / 1 min): 660/ 6500
Gyorsulás 0-100 km/h: 3,3
Végsebesség: 337 km/h
Összesen 350 darab készült.
Több autó
istrab | 2014-11-24 14:29 mazda-auto.hu részére
Köszönöm a visszajelzést.
Klima kuplungját hogyan kell ellenőrizni?
A nyári klimafeltöltésnél azt ellenőrizték, hogy a klíma megfelelően kapcsol be és ki, megelelően hűt.
Inkább a főtengely ékszíjtárcsája, ill. a generátor felöl jön a hang mint lentről...
Az egyik szerelő az ékszíjfeszítő elemre alapjáraton ráfeszített, akkor a hiba megszűnt, ha az előfeszítést visszavette, előjött. Javaslatára a feszítőelemet megolajoztuk, de a hang ugyan halkabban, de megmaradt...
A szíj egyeletesen fut a görgőkön, a feszítőelemen, a tárcsákon, szemmel láthatóan nem ütnek a tárcsák ill. a szíj is feszes.
Üdv.
majdnemmérnök | 2014-11-24 14:29 istrab részére
Szia!
Nem tudom a hosszbordás szíjat cseréltétek-e,de nekem hasonló problémám volt a szíj hornyaiba beleverte a nagyon apró kavicsokat.Ez mindig ha a tárcsához ért csikorgott nagyon.Le kellene venni a szíjat és kifordítani ha van benne kavics vagy bármi azt szabad szemmel is látni lehet.Én először kipiszkáltam de nem lett tökéletes,vettem egy új szíjat azóta csend van.Sok sikert!
mazda-auto.hu | 2014-11-24 14:03 wereb részére
Négy az egybe csövekből álló kiömlője van a benzineseknek, nem öntvény. A szívó benzinesek hangja valóban utolérhetetlen tud lenni. Legutóbb a TC-n aléltak el egy Civic mérésekor.
mazda-auto.hu | 2014-11-24 13:58 szucsfe részére
Ez csak a mi ajánlatunk, azaz az Autó-Expanzió Kft-é, mint a békéscsabai első hivatalos Mazda márkaszerviz.Bár be lehet jelölni a bölcső pozícióját, javasolt a futómű állítás.
mazda-auto.hu | 2014-11-24 13:55 istrab részére
A klímakompresszor kuplung, illetve annak szíjtárcsa csapágya volt ellenőrizve?
mazda-auto.hu | 2014-11-24 13:54 nagyand részére
Nincs szükség gumigyűrűkre. Talán a hengerfej és a gázolaj nyomócsövek közötti tömítésekre (szimering) gondolhattak. Ha nem tömítenek, olajos a blokk.
wereb | 2014-11-24 13:50
T. Mazda Auto,
elsö generacios 1.8 benzines 6-osomhoz keresek hengerenkenti leömlöt. Nem vagyok biztos benne, hogy az, ami gyarilag van az auton az eleve egy hengerenkenti, csak egy hövedö pajzs takarja felülröl is, vagy pedig egy "bödön" -be ömlik le az összes kipufogocsatorna? A cel az lenne, hogy szebben, melyebben, "zsirosabban" szoljon a kocsi fordulaton, nem pedig tuning. Kerem adjon tanacsot, es ha tud, ajanljon termeket is!
Köszönettel, Vilmos
szucsfe | 2014-11-24 13:14 mazda-auto.hu részére
Köszönöm a válaszát. Ez csak a békéscsabai szakszervíz ajánlata, vagy ez érvényes a győri szervízre is? Úgy tudom, hogy mindenképp le kell szerelni a bölcsőt is a cseréhez. Ez után szükséges a futómű állítás is?
istrab | 2014-11-24 13:01
Kedves Mazda-Auto!
Segítségüket szeretném kérni, mert olyan problémám van, hogy a hosszborásszíj hajtásan ütemesen kerregő hang van.
A generátor nem rég lett felújítva (szabadonfutó csere, csapágyazás, szénkefék és csúszógyűrűk cseréje), valamint a vezetőgörgőket is megcsapágyaztattam, de a kerregés nem múlt el. (Sem a szíj, sem a feszítőelem, sem főtengely tárcsa nem üt/mozog)
A vezérműhajtás hibáját kizárhatjuk, ugyanis ha a hosszbordásszíjat levettük, a hiba egyből megszűnt.
Találkoztak hasonló problémával? Mi okozhatja?
(3 autószerelő látta már, de nem tudtak dűlőre jutni vele...)
Segítséget előre is köszönöm!
Üdv.: IG
nagyand | 2014-11-24 10:20
Tisztelt Mazda-autó!
Megvettem a porlasztócsúcs alátéteket (M6 2003év, 136LE Diesel), viszont ha jól vagyok informálva akkor a porlasztón van (vannak) gumigyürük is amiket ki kell cserélni.
Ezeket a gumigyürüket hol lehet beszerezni? mert ahol vettem a réz alátéteket ott nem tudják hogy milyen gumigyürük valók a porlasztóra.
Szeretném kérni ha tudják írják le a pontos cikkszámot vagy valami pontos infót hogy mi alapján vagy hol tudom ezeket beszerezni?
Segítségüket elöre is köszönöm.