2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Nem lesz új Mazda5.
Mazda3 2020
Cadillac Eldorado (egri túra).
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Jaguar XJ-13 1964
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4483, 1854, 965 mm
Tengelytávolság: 2438 mm
Saját tömeg: 998 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban
Szelepek száma: 24
Furat/löket: 87 / 70 mm
Sűrítési viszony: 10,4:1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Lökettérfogat (cm3): 4994
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 509(374,3)/ 7600
Nyomaték (Nm / 1 min): 523/ 6300
Sebességfokozatok száma: 5
Gyorsulás 0-100 km/h: nincs adat
Végsebesség: 274 km/h
Mindössze 1 darab példány készült.
Több autó










mazda-auto.hu | 2010-01-22 13:43 Csabi626 részére
A Mazda által használt cikkszám, mely a legtöbb esetben egyáltalán nem hasonlít az esetleges beszállító boltban is árult alkatrészének elnevezésére.
A 6-os az úgynevezett hideg típusú gyertya. A hátsó hengersor esetlegesen magasabb hőmérséklete mellett is megakadályozza a gyertyák túlzott melegedését. Jó az ötös is a Xedos-9 esetében, ha nem jellemző a hajtós használat, és rendben van a hűtőrendszer.
Csabi626 | 2010-01-22 08:48 mazda-auto.hu részére
Az mit takar pontosan hogy "gyári cikkszám"?
Megtudhatom e akkor ezeket a cikkszámokat?
Az 5F-es gyertya miben különbözik a 6F-től, lehet e valamilyen hátránya ha a 6-osat teszem bele?
Köszi!
mazda-auto.hu | 2010-01-22 08:39 Csabi626 részére
Jó ez a gyertya, de a ZFR5F-11 talán jobb lenne. Egy-egy oxigén szenzor van hengersoronként. A kettőnek különbözik a cikkszáma, a vezeték hossza miatt. Csak gyári cikkszám van.
Csabi626 | 2010-01-21 16:30 mazda-auto.hu részére
Mire nekiálltam hogy kiderítem, honnan jön a sípolás, ugyanolyan váratlanul megszűnt, mint ahogy jött...
Hátha nem is jelentkezik többé :)
Más kérdések:
NGK 4291 ZFR6F-11 gyertya jó e a 93-as 2.5/v6-osomba?
Illetve lehet hogy régebben már kérdeztem (akkor bocs), pontosan milyen lambda szonda való bele és hány darab?
Azt tudom hogy kettő van a két hengersor után, de egy mazdás szerelő ismerősöm szerint lenni kellene benne még egynek, amit furcsálottam, de gondoltam megkérdezem.
Nagy valószínűséggel nálam az egyik nem tökéletes, mert kissé magas a lambda érték, de más tünetet nem okoz...
Tudnátok e pontos típus és cikkszámokat mondani esetleg?
Köszi!
mazda-auto.hu | 2010-01-21 08:28 man200 részére
nem beszélhetünk problémáról, nagy hőmérsékleti különbségek esetén nem rendellenes a fényszórók átmeneti belső párásodása. Saját szellőzője is van a lámpatesteknek, hogy csak átmeneti legyen a pára megjelenése.
man200 | 2010-01-20 16:51
Tisztelt Mazda-Auto.
Mazda 6 EVO II autómon xenon lámpáim párásodnak. Nem vízcseppesek olyan mintha hideg felületre lehelnék,a 2 lámpatest alsó 1/3-a, a távolsági fényszórótól az irányjelzőig. Ha a motor kihül kb 2 óra múlva eltűnik a pára. Szintelen szilikonnal a lámpbúránál letömítve + a lámpatest szerelőburkolatban a tömítést megfordítottam. Oldalsó gumiszellőzők rendben vannak. Lámpa alsó részén van 2db csonk ami nincs semmi.Szabadon vannak.Esetleg innét hiányzik valami cső vagy gumidugó? Gariban az előző tulajnál cserélve lett a 2 elsőlámpa.Mi lehet a hiba? Válaszát köszönöm. Üdv: Man200
mazda-auto.hu | 2010-01-20 09:30 KGabó részére
Ki kell méni, meg kell vizsgálni, hogy az "olyan mintha" valójában mit takar. Gyújtáskapcsoló, üzemanyag, adagoló, izzítórelé...
KGabó | 2010-01-20 00:25
Az alábbiakban kérek segítséget, amennyiben valaki találkozott már hasonló hibával.
2001-es évjáratú 2.0 DITD autóm kb. 2 hete kiszámíthatatlanul indul vagy nem.
A probléma napokig nem jelentkezik, de az is előfordul, hogy egész nap nem lehet beindítani.
Akkumulátor, izzítógyertyák jók. A szerelő szerint olyan mintha nem kapna üzemanyagot. A promléma nem hőmérséklet és motorhőfok függvénye. Ha indul, minden erőlködés nélkül azzonal életre kel.
Válaszotokat előre is köszönöm
mazda-auto.hu | 2010-01-19 14:57 Csabi626 részére
Valami illékony, és nem síkosító szerrel, pl féktisztító. A lényeg itt még nem a probléma tartós megszűntetése, hanem a hangváltozás előidézése.
Csabi626 | 2010-01-19 10:40 mazda-auto.hu részére
Ja, még annyit, hogy milyen "szerrel" fújjam be WD40-el pl.? Az nem árt neki, nem fog csúszni utána?