2026. Június 27. Szombat - László
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4343, 1788, 1021 mm
Tengelytávolság: 2548 mm
Hasmagasság:
Gumiméret elöl: 205/70-15
Gumiméret hátul: 225/70-15
Saját tömeg: 1247 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok (Chrysler Hemi)
Szelepek száma: 16
Furat/löket: 107,95/ 95,2 mm
Sűrítési viszony: 10,25 : 1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt, hosszában
Tüzelőanyag ellátás: Dupla négytorkú karburátorok
Sebességfokozatok száma: 5 (kézi ZF)
Hajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3): 6974
Szelepvezérlés típusa:
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450 (335,6) / 5000
Nyomaték (Nm / 1 min): 664/ 4000
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,9 mp
Végsebesség: 290 km/h
Több autó










Morzsi007 | 2018-03-21 14:36 mazda-auto.hu részére
Ezek mind gyári alkatrészek? Kicsit többre számítottam, de örülök neki. Mondjuk a gyertyáknak van ára:). Igen, amíg nincs szétszedve, addig nem rendelek, esetleg gyertyákat. Nem tudom, hogy meddig lehet így használni, vagy jobb, ha ki van cserélve a rossz alkatrész, lesznek-e következményei, de ha màr szét van szedve, akkor lehet mindent kicserélnék. Mennyire gyakori az ilyenfajta probléma ennél a szériánál? A gyertyák típusát legyen szíves leírni egyelőre. Köszönöm.
mazda-auto.hu | 2018-03-21 13:53 Morzsi007 részére
A gyújtógyertya ára 7126.- Ft+Áfa/db, a kinyomócsapágy 6299.- Ft+Áfa, szerkezet 24328.- Ft+Áfa, kuplung tárxsa 26362.- Ft+Áfa. Véleményünk szerint a kinyomó csapágyat és a szerkezetet elég lenne cserélni, de akkor derül ki, amikor szét van szedve. Az ár miatt elég drága lenne az utánvét, inkább előreutalással küldenénk, de így is kb 3ezer Ft lenne a szállítás
mazda-auto.hu2 | 2018-03-21 11:47 olcso23 részére
Egy szervize van mindössze bejegyezve, 2013.10.25-én, akkor 21.603 km volt benne. Ennek alapján a kilométer reálisnak tűnik.
olcso23 | 2018-03-21 10:40
Morzsi007 | 2018-03-21 10:23
Tisztelt Uram,
most télen jobban észrevettem (egyébként ilyen mióta megvettem 3 éve), ha csúsztatva lassan engedem fel a kuplungot, kicsit beremeg a kocsi, ha normálisan indulok el vagy magasabb fordulaton gyorsan felengedve a kuplungot, akkor nem vehető észre.A bakok “elméletileg rendben vannak” 130E km van benne 100E-rel vettem. Nem mondanám, hogy rosszabb lett azóta, csak néha zavaró. Nem hallani különösebb zajt, én a tárcsára gyanakszom, de elég kemény a kuplungja, lehet szerkezet is oda van kicsit. Kérdésem, mennyibe kerülne a készlet hozzá vagy esetleg csak a tárcsa külön? Meg 4 db gyertya árát is szeretném megkérdezni postával együtt Komárom-Esztergom megyébe. Mazda 6, 2008 2.5 benzin. JMZGH14L601226661
Válaszát előre is köszönöm!
mazda-auto.hu2 | 2018-03-20 13:55 Foreszt074 részére
Nem normális, feltehetően még garanciális az autó, ezért egy márkaszervizbe kellene vinni, hogy megnézzék mi okozhatja. Mi még nem találkoztunk ezzel a jelenséggel.
mazda-auto.hu2 | 2018-03-20 13:52 Deside részére
Igen, az elvesztett nyomás generálhatja a DPF hibát.
mazda-auto.hu2 | 2018-03-20 13:50 tibor81 részére
Valószínű a nyomásszabályozóés nem a nyomástartó szelep lett cserélve, mert annak a hibája okozza ezt a jelenséget. Ennyi kilométer után valószínűleg újra elkoszolódott, mert ilyen minőségű a gázolajunk.
tibor81 | 2018-03-20 10:20
Deside | 2018-03-12 20:05
Tisztelt szakember!
2010 es mazda 6 disel 2.2 185 lovas dpf lampa villog, kétszeri komputeres regeneracio után is. Emellett tálaltam a turbó nyomás rendszeren a cool air nél egy kifújást. Azt szeretném tudni hogy a levegő oldalon elvesztett nyomas generálhatja e a dpf szűrő hiba kódját, vagy maga a szűrő az ami a kényszerített regeneráció után is olyan rossz állapotban van hogy már menthetetlen. Esetleg mi az ami még ezt a hibát generálja (pl lyukas kipufogó vagy dob) köszönettel!